Νοέ 12

H γιορτή της 17 Νοέμβρη

Κάτω από (Χωρίς κατηγορία) από στις 18-11-2012

2 Σχόλια στο “H γιορτή της 17 Νοέμβρη”

1.   ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ είπε:

Ευχαριστώ τους μαθητές που συνέργαστηκαν μαζί μας για τη γιορτή της 17 Νοέμβρη και μέσα σε λίγες ημέρες κάτάφεραν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Το όλο σκεπτικό μας ήταν η δραματοποίηση και η υπόδυση ρόλων με επίλογο ένα θεατρικό πείραμα που πραγματοποιήθηκε υπέροχα από τους μαθητές Πέτρο Ξενιό και Βλαδίμηρο Τουντακόβ, οι οποίοι ενσάρκωσαν και ερμήνευσαν τους ρόλους του Σόλωνα και του Λουκά από το έργο του Κ. Μουρσελά «Εκείνος κι εκείνος» που είχε προβληθεί στην κρατική τηλεόραση (1972). Περιμένουμε από τη χορωδία και του μουσικό μας συγκρότημα που αυτοσχέδια στήθηκε να συνεχίσουν τη διαδρομή τους στο σχολείο μας και να πλαισιώνουν αρκετές εκδηλώσεις μας. Ας μην ξεχνάμε ότι σε καιρούς δύσκολους με υλικούς περιορισμούς η δύναμη της ψυχής και η δημιουργική διάθεση από όλους εμάς που ενδιαφερόμαστε για το κοινό καλό, εν προκειμένω της σχολικής μας κοινότητας δίνουν ελπίδα και αισιοδοξία για το μέλλον. Ευχαριστώ, τέλος, και τη κυρία Γλύμπη με την οποία συνεργαστήκαμε υπέροχα.
    Μάγδα Πρεβεζάνου (φιλόλογος)

2.   ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ είπε:

Μάγδα Πρεβεζάνου (φιλόλογος)