Η επιστημονική στάση απέναντι στα πράγματα

ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΣΜΥΡΝΗΣ Όμιλος “Φιλαναγνωσία & Σχολική Βιβλιοθήκη„

´´Η επιστημονική στάση απέναντι στα πράγματα´´

Ομιλία του κ. Στέφανου Τραχανά Προέδρου των Πανεπιστημιακών Εκδόσεων Κρήτης

Παρασκευή 12 Δεκεμβρίου 2014, ώρα7.30 μ.μ.

Αίθουσα εκδηλώσεων Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης Λέσβου 4, Νέα Σμύρνη

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Η Ευαγγελική Σχολή Σμύρνης και ο Όμιλος “Φιλαναγνωσία & Σχολική Βιβλιοθήκη„ σας προσκαλούν στην ομιλία του κ. Στέφανου Τραχανά Προέδρου των Πανεπιστημιακών Εκδόσεων Κρήτης με θέμα ´´Η επιστημονική στάση απέναντι στα πράγματα´´ Παρασκευή 12 Δεκεμβρίου 2014, ώρα7.30 μ.μ. Αίθουσα εκδηλώσεων Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης Λέσβου 4, Νέα Σμύρνη

Snap 2014-10-31 at 14.45.24

Προγραμματισμός και Διαχείριση διδακτικού χρόνου – Σχέδιο μαθήματος

Π.Π. Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής,

Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

Το Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης και ο Πανελλήνιος Σύλλογος Μεταπτυχιακών Καθηγητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης συνδιοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Προγραμματισμός και Διαχείριση διδακτικού χρόνου – Σχέδιο μαθήματος». Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί με εργαστήρια τετράωρης διάρκειας (9:00 – 13:00). Θα λειτουργήσουν τα παρακάτω έξι εργαστήρια (μετά από εγγραφή 20 ατόμων στο καθένα) Α/Α ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ 1 ΠΕ01 ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ Γ. Καπετανάκης, ΠΕ01, εκπαιδευτικός ΠΠΓΕΣΣ 2 ΠΕ02 ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ Α. Χρονοπούλου, Σχ. Σύμβουλος Δ΄ Αθήνας 3 ΠΕ02 ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ Χ. Κουμπάρου, Σχ. Σύμβουλος Πειραιά 4 ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Κ. Γαβρίλης, Σχ. Σύμβουλος Δ΄ Αθήνας 5 ΠΕ04 ΦΥΣΙΚΗ Κ. Στεφανίδης, Σχ. Σύμβουλος Πειραιά 6 ΠΕ04 ΧΗΜΕΙΑ Α. Τρικαλίτη, π. Σχ. Σύμβουλος Δ΄ Αθήνας Α. Φαληρέα, ΠΕ04.02, εκπαιδευτικός ΠΠΓΕΣΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ   ΗΜΕΡΙΔΑ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν, θα πρέπει να καταθέσουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους σε ένα μόνο εργαστήριο (ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ). Η κατάθεση των ηλεκτρονικών αιτήσεων θα είναι δυνατή από 01/11/2014 και ώρα 10:00 π.μ.

Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Η οργανωτική επιτροπή

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΠΑΝ. Σ. ΜΕ. ΚΑ. Δ. Ε.

ΑΚΤΗ ΤΡ. ΜΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ 29

185 34 ΠΕΙΡΑΙΑΣ

6978 004463, 6974 776532

E-mail: mail@pansmekade.gr

Ιστοσελίδα: http://www.pansmekade.gr

Πειραιάς, 4 – 11 – 2011

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Καλούνται όλα τα τακτικά μέλη του ΠΑΝ.Σ.ΜΕ.ΚΑ.Δ.Ε. σε τακτική Γενική Συνέλευση την Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2011, στις 7.30 το απόγευμα, στο 2ο Γυμνάσιο Καλλίπολης (Καρπάθου 126, αριθμός τηλ.: 210.4526607).

ΘΕΜΑΤΑ

1. Απολογισμός δράσης του Δ.Σ. για τη διετία 2009-2011

2. Ισολογισμός και απολογισμός της διαχείρισης

3. Έκθεση της Εξελεγκτικής Επιτροπής

4. Έγκριση του ισολογισμού, του απολογισμού και των πεπραγμένων του Δ.Σ. και απαλλαγή του Δ.Σ. από κάθε διαχειριστική ευθύνη

5. Εκλογή Εφορευτικής Επιτροπής για τις αρχαιρεσίες προς ανάδειξη νέου Δ.Σ. και Εξελεγκτικής Επιτροπής και

6. Προτάσεις μελών

Σε περίπτωση που δεν υπάρξει απαρτία (πρέπει να είναι παρόντα το ½ του αριθμού των τακτικών μελών συν ένα) η Τακτική Γενική Συνέλευση θα γίνει την Τετάρτη 23 Νοεμβρίου, την ίδια ώρα, στο ίδιο μέρος, με τα ίδια θέματα, οπότε, σύμφωνα με το καταστατικό, βρίσκεται σε απαρτία ανεξάρτητα από τον αριθμό των παρευρισκομένων μελών.

Για το Δ.Σ.

Η Πρόεδρος