Πάρα πάρα πολύ άδικο!!!

14 Απρίλιος 2009

Το κείμενο που ακολουθεί το έστειλα με e-mail αρχικά σε όλους τους καθηγητές Πληροφορικής της Δωδεκανήσου που ανήκουν στο σχολικό Δίκτυο και έπειτα σε όλους τους καθηγητές Πληροφορικής της Ελλάδας που ανήκουν στο σχολικό Δίκτυο την Παρασκευή 10/4/20009. Σήμερα σε κάποιο ενημερωτικό e-mail του blog Paideia-gr υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Ελπίζω να πληθύνουν οι φωνές διαμαρτυρίας. Αυτό που γίνεται είναι πάρα πάρα πολύ άδικο!!!

Συγχαρητήρια στους συναδέλφους

Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που και φέτος θυσιάστηκαν και πήραν μεταθέσεις σε δυσπρόσιτα νησιά, χωρίς αεροδρόμιο και καλή ακτοπλοϊκή συγκοινωνία, χωρίς πολλές ανέσεις, μόνο και μόνο για να πάνε να μορφώσουν τα παιδιά εκεί, έτσι τα δυσπρόσιτα νησιά μας θα έχουν πολλούς πληροφορικάριους.Ενδεικτικά:

3 στις Οινούσες

3 στα Ψαρά

5 στον Αγ. Ευστράτιο

10 στην Δ΄Δωδεκανήσου (Καστελόριζο, Κάσος, Λειψούς, Νίσυρος κλπ)

Μπράβο συνάδελφοι, γι΄αυτό ελπίζω ότι αυτή η χώρα θα πάει μπροστά!!!Σίγουρα τέτοιοι «συνάδελφοι» υπάρχουν και αλλού και σε άλλες ειδικότητες, να τους χαιρόμαστε….