Πρώτη συνάντηση ομάδας εργασίας για τη σχολική μας εφημερίδα

Συγγραφέας: ΓΥΦΤΟΥΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ | Κατηγορία Παρουσίαση δράσης | , στις 17-10-2018

Αντιπρόσωποι από όλα τα τμήματα των Δ, Ε και ΣΤ τάξεων συμμετείχαν στην πρώτη συνάντηση εργασίας για ένα νέο εγχείρημα: τη σχολική μας εφημερίδα. Μετά την ενημέρωση από μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που είχαν μέχρι σήμερα την επιμέλεια μιας περιοδικής έκδοσης με τα νέα της σχολικής μας μονάδας, καταστρώσαμε ένα χρονοδιάγραμμα ενεργειών και ορίσαμε τα βήματα που πρέπει να γίνουν για να κρατήσουμε στα χέρια μας το πρώτο τεύχος πριν τα Χριστούγεννα. Με τη σκέψη μας στα βήματα που θέλουν μια δημοκρατική κουλτούρα να καλλιεργείται και να εμπεδώνεται μέσα από δράσεις συλλογικές, ευχόμαστε σε όλους καλή επιτυχία και ελπίζουμε ο ενθουσιασμός της πρώτης συνάντησης να φέρει ανάλογους καρπούς και να δώσει σε όλα τα μέλη της κοινότητας φωνή!