Τα Χριστούγεννα της καρδιάς μας

Νοέ 201728

Αποχαιρετίσαμε ένα υπέροχο έργο που μας ταξίδεψε ψηφιακά σε όλη την Ελλάδα και μας έδωσε την δυνατότητα να γνωρίσουμε και να επικοινωνήσουμε με παιδιά και εκπαιδευτικούς από 15 σχολεία.Τα Χριστούγεννα της καρδιάς μας θα μας συντροφεύουν γλυκά και μαγικά όπως ήταν τέσσερις μήνες τώρα!Καλή αντάμωση, φίλοι μας!Θα ξαναβρεθούμε.

Ένα πρόγραμμα καρδιάς έφτασε στο τέλος του.Στις 29 Γενάρη 2018 έγινε η παρουσίαση στους γονείς του Νηπιαγωγείου μας σε ένα κλίμα γιορτινό και ενθουσιώδες. Τα Χριστούγεννα της καρδιάς μας είναι για πάντα στις καρδιές μας.

Η συνεργατική ιστορία των 16 σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα <<τα Χριστούγεννα της καρδιά μας>> με τον τίτλο: <<O Aη Βασίλης στα σχολεία φέρνει δώρα και φιλία>>

Με τις κάρτες και τα στολίδια που μας έστειλαν οι φίλοι των 15 σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα τα Χριστούγεννα της καρδιάς μας στολίσαμε το χριστουγεννιάτικο δέντρο μας φέτος. Καλά Χριστούγεννα!

Ετοιμάζουμε κάρτες για τα παιδιά της παρέας του etwinning  σε όλη την Ελλάδα!

cards 1

Χριστουγεννιάτικη γωνιά στο ολοήμερο παρέα με το πρόγραμμα του etwinning.

από κάτω από: Δραστηριότητες και προγράμματα| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα Χριστούγεννα της καρδιάς μας