“Η παρέα των ζωγράφων η παλέτα των χρωμάτων” eTwinning 2019-20 Ιούνιος

Ιούν 20208

Τα αποτελέσματα της τελικής αξιολόγησης του έργου από τους εκπαιδευτικούς

Το eTwinning έργο μας ,»Η παρέα των ζωγράφων η παλέτα των χρωμάτων», μας έδωσε την ευκαιρία να συμμετέχουμε στη σχεδιοθήκη, ένα συνεργατικό προϊόν που δημιουργήθηκε με τη φαντασία και το μεράκι των παιδιών και των εκπαιδευτικών των 20 σχολείων που συμμετέχουμε. Η σχεδιοθήκη με το μπλοκ ζωγραφικής και τα δώρα της Πινελούδας οργανώθηκε από το Νηπιαγωγείο μας και ταξίδεψε σε όλα τα σχολεία του έργου από την Κρήτη ως τη Μακεδονία μας.Σε μας έφτασε όταν τα σχολεία ήταν κλειστά και για αυτό δώσαμε το μπλοκ σε έναν μαθητή μας για να συμπληρώσει με την τέχνη του τη δική μας συμμετοχή. Δεν γνωρίζαμε αν θα ανοίξουν τα σχολεία αλλά άνοιξαν και με πολλή χαρά, ξεφυλλίσαμε το μπλοκ της σχεδιοθήκης θαυμάζοντας τα έργα των φίλων μας. Ζωγραφίσαμε με πολλή διάθεση, ετοιμάσαμε τη συσκευασία της για να πάει στον επόμενο και τελευταίο προορισμό της, το 13ο Νηπιαγωγείο Ρεθύμνου.Ευχαριστούμε, Πινελούδα!

Σχεδιοθήκη video

από κάτω από: Δραστηριότητες και προγράμματα| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Η παρέα των ζωγράφων η παλέτα των χρωμάτων” eTwinning 2019-20 Ιούνιος