E-twinning project Autumn festival in my country

Σεπ 201915

Ο Σεπτέμβρης, πρώτος μήνας του φθινοπώρου στο σχολείο μας

Η ομάδα μας!

Αφίσα poster για το πρόγραμμα με φυσικά υλικά

Ενημέρωση γονέων

Το σχολείο μας συμμετέχει στο έργο <<Autumn festival in my country >>  μαζί με άλλα 2 σχολεία από την Ελλάδα και 5  από την Τουρκία. Το έργο αυτό στοχεύει να φέρει κοντά μαθητές από διάφορες χώρες σε σχέση με τον τρόπο ζωής και τα γενικά χαρακτηριστικά του φυσικού περιβάλλοντος κατά τη διάρκεια της φθινοπωρινής περιόδου στη χώρα τους. Οι μαθητές θα μάθουν για την περιοχή τους, τις παραδόσεις τους,τις αλλαγές στη φύση κλπ. Σκοπός είναι μια καλύτερη προοπτική μεταξύ των κόσμων, η περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση, η γνώση άλλων πολιτισμών και η ανάπτυξη δεξιοτήτων στην χρήση της τεχνολογίας μέσα από δραστηριότητες καθ ‘όλη τη διάρκεια του έργου που ξεκινά το Σεπτέμβριο 2019 και ολοκληρώνεται το Δεκέμβριο 2019.

από κάτω από: Δραστηριότητες και προγράμματα| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο E-twinning project Autumn festival in my country