Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου

Εορτασμός

28ης Οκτωβρίου 2022

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου με Λ.Τ. Ζίτσας ακολουθώντας  την με αριθμ. 73884/11.10.2021 Απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών αναφορικά με τον Εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου – και ιδιαίτερα την παράμετρο της σημαιοστόλισης, αποφάσισε την πραγματοποίηση των ακόλουθων δράσεων:

• Απεικόνιση σε τοίχο του Σχολείου της Ελληνικής Σημαίας με την υποστήριξη της κ. Ελένη Μίχου.

1.3

• Τέλεση της γιορτής της σημαίας στις 26 Οκτωβρίου, παρουσία του Αντιδημάρχου κ. Γ. Ράδου, με απόδοση Αριστείων και Βραβείων στους μαθητές, όπου αναδείχθηκε η σημασία της «Αριστείας» μέσα από κείμενα που διάβασαν οι μαθητές.

2

• Πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης στο πολεμικό Μουσείο στο Καλπάκι στις 27 Οκτωβρίου.
  • 4.0
  • 4.1
  • Συμμετοχή σε διαγωνισμό ζωγραφικής για τα 200 χρόνια από την ελληνική Επανάσταση

2