Ενημέρωση, Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2015

Αγαπητοί γονείς,

Σήμερα στο  μάθημα της γλώσσας κάναμε από το ανθολόγιο το κείμενο “Η πρώτη μέρα στο σχολείο”, σελ 30.  Για ανάγνωση θα έχουν την πρώτη παράγραφο.

Για αντιγραφή και ορθογραφία θα έχουν την πρώτη πρόταση: “Όταν χτύπησε το ξυπνητήρι, ήμουν ήδη ξύπνιος, καθισμένος στο στο κρεβάτι μου.”

Στα μαθηματικά κάναμε το μάθημα 3 στο βιβλίο των μαθηματικών (Τη Δραστηριότητα και τις εργασίες 1, 2, 3 και 5) και από το τετράδιο των μαθηματικών τις ασκήσεις δ, σελίδα 9, α, σελίδα 10 και γ σελίδα 11.

Στο τετράδιο τους, μαθηματικών, έχουν να γράψουν τους αριθμούς από το 0  μέχρι το 50 ανεβαίνοντας και από το 50 μέχρι το 0, κατεβαίνοντας.

Δυστυχώς, λόγω εργασιών στο σχολείο μας δεν ήταν εφικτή η φωτοτύπηση του προγράμματος.

Το πρόγραμμα για την Τρίτη είναι:

Μελέτη Περιβάλλοντος

Εικαστικά