Ενημέρωση, Πέμπτη 28 Μαΐου 2015

Αγαπητοί γονείς,

Αύριο το σχολείο θα πραγματοποιήσει την προγραμματισμένη ημερήσια εκδρομή στην πόλη των Ιωαννίνων. Στα παιδιά δόθηκε ενημερωτικό σημείωμα από τη διεύθυνση του σχολείου με λεπτομέρειες του προγράμματος της εκδρομής.

Είναι απαραίτητο να βρισκόμαστε όλοι στο χώρο του σχολείου μέχρι 7:15 π.μ., έτσι ώστε στις 7:30 π.μ. το αργότερο, να αναχωρήσουμε για Ιωάννινα.

Όσον αφορά τα μαθήματα, στη γλώσσα κάναμε τις ασκήσεις από το τετράδιο εργασιών της γλώσσας, β΄τεύχος σελ. 7ο και 71.

Στα μαθηματικά κάναμε τις ασκήσεις του βιβλίου των μαθηματικών, β΄τεύχος, κεφ. 59, σελ. 70 και 71, και από το  τετραδίου εργασιών των μαθηματικών, τεύχος δ΄, σελ. 24- 25, τις ασκήσεις του κεφ. 59.

Τους δόθηκαν ασκήσεις στο τετράδιο εργασιών (πράσινο)και ασκήσεις στο τετράδιο των μαθηματικών (με κουτάκια).

Καλό σας απόγευμα!