«Το Χωριό του Άι Βασίλη» στο 16ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου!

Μία εθελοντική δράση της σχολικής κοινότητας του 16ου Δημοτικού Σχολείου και 10ου Νηπιαγωγείου Ρεθύμνου.

Η μαγεία των Χριστουγέννων κρύβεται και φέτος στο 16ο Δημοτικό σχολείο Ρεθύμνου όπου θα ανακαλύψετε το «Χωριό του Αϊ Βασίλη» στις 12 (1μ.μ.-10μ.μ) και 13 Δεκεμβρίου 2015 (11π.μ.-9μ.μ).

Είσοδος ελεύθερη!

Ο Άι Βασίλης μαζί με τα Ξωτικά του, τη Νεράιδα των Ευχών, τη Χιονάτη με τους επτά νάνους και την κατασκήνωση των Προσκόπων σάς περιμένει στα ξύλινα σπιτάκια του γεμάτα με δραστηριότητες, κατασκευές, κεραμική, ζαχαροπλαστική, παραμύθια, θεατρικές παραστάσεις, παιδικές προβολές, δρώμενα, παιχνίδια, ζωντανή μουσική, αθλητικές δράσεις, βόλτες με πόνυ, λιχουδιές, χριστουγεννιάτικο παζάρι και με το παραδοσιακό καφενείο. Η Καστοριά αγκαλιάζει το «Χωριό του Αϊ Βασίλη» με ζωντανή παραδοσιακή μουσική.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Το Χωριό του Άι Βασίλη» στο 16ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου!