Εντυπώσεις για το άνοιγμα των σχολείων

Δημοσιευμένο στις 10 Νοεμβρίου 2020 Κατηγορία: Γενικά από Αποστολίδου Γεσθημανή

Όταν έμαθα ότι θα ανοίγανε τα σχολεία ήμουν πολύ ευτυχισμένη γιατί θα ξαναέβλεπα τους συμμαθητές μου,  αλλά  δεν είχα σκεφτεί ότι θα έπρεπε να φορούσαμε μάσκες ,να κρατάμε αποστάσεις  και να μην μπορώ να παίξω όπως έπαιζα παλιά με τους φίλους μου  .Τουλάχιστον τελειώσαμε τις τηλεδιασκέψεις και είδα επιτέλους την καινούρια κυρία μου .

Τώρα το έχω συνηθίσει και είναι πιο εύκολο . Ευτυχώς  έχουμε  και μια νοσηλεύτρια και άμα κάποιες φορές ξεχνιόμαστε μας το υπενθυμίζει και αμέσως συμμορφωνόμαστε. Βέβαια τα πράγματα δεν είναι όπως παλιά, γιατί δεν μπορούμε να καθόμαστε στο ίδια θρανία με τους φίλους μας ή να ανταλλάσσουμε πράγματα όπως μολύβια, ξύστρες, σβηστήρες, στύλους, να κεράσουμε τους συμμαθητές μας  κ.τ.λ.

Ελπίζω να μην ξανακλείσουν τα σχολεία και νομίζω ότι σε κανένα μα σε κανένα δεν θα άρεσε να ξανακλείσουν τα σχολεία .

Κυριακή Π.