ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ε’ ΤΑΞΗΣ (20 ΟΜΑΔΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ)

Δημοσιευμένο στις 25 Μαΐου 2017 Κατηγορία: Γενικά από Αποστολίδου Γεσθημανή

Μετά από 6  νικηφόρους αγώνες η ομάδα μας αναδείχτηκε νικητήρια του τουρνουά και κατέκτησε το πρώτο κύπελλο του 11ου Δημ. απο την ίδρυση του σε ομαδικό άθλημα.

Όλες οι μαθήτριες της Ε΄και της ΣΤ΄Τάξης που συμμετείχαν διακατέχονταν από το αθλητικό ιδεώδες που είναι το σύνολο των αρχών και των αξιών με τις οποίες ο αρχαίος ελληνικός πολιτισμός εμπλούτισε τον αθλητισμό, προάγοντάς τον σε μέσο εξάσκησης του σώματος, καλλιέργειας του πνεύματος, εξευγενισμού της ψυχής και σύσφιξης των ανθρώπινων σχέσεων.

Την ομάδα αποτελούσαν :

Μπάτσιου Ναταλία,  Τσιμπίνη Αννέτα, Χρυσίδου Μαργαρίτα,  Λαζοπούλου Σοφία (αναπλ.)

Πολλά συγχαρητήρια στις μαθήτριες αλλά και στη γυμνάστρια-προπονήτρια της ομάδας κ.Κορώνα Παυλίνα!