Όταν η «Ντενεκεδούπολη» γίνεται έμπνευση και οι μαθητές αξιοποιούν τη φαντασία τους, το αποτέλεσμα δεν μπορεί παρά να είναι συναρπαστικό. Μέσα στα πλαίσια προσέγγισης της πόλης ως κοινωνικού φαινομένου οι μαθητές του Ε2 μελέτησαν με τον δάσκαλό τους, Γουλιέλμο Δούναβη, την «Ντενεκεδούπολη» της Ευγενίας Φακίνου και στη συνέχεια κατασκεύασαν τη δική τους βάζοντας την προσωπική τους πινελιά. Καλό ταξίδι!
Σχετικά άρθρα
![Έκθεση Φυσικής](https://blogs.sch.gr/gdounavis/wp-content/themes/kids-education/assets/uploads/no-featured-image-400x200.jpg?x15067)
Έκθεση Φυσικής
Οι μαθητές του Ε2 οργάνωσαν μια έκθεση Φυσικής που πραγματοποιήθηκε στις 9-23/5/2022 στον πολυχώρο του σχολείου μας με πρωτοβουλία και...
Διαβάστε περισσότερα