Η Δ/νση Π.Ε. Βοιωτίας εύχεται καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους τους αναπληρωτές που αναλαμβάνουν υπηρεσία στις σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς της.

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση και την άμεση ενημέρωση των προσωπικών τους φακέλων οι αναπληρωτές καλούνται να καταθέσουν τα κάτωθι απαραίτητα δικαιολογητικά την ημέρα που θα αναλάβουν υπηρεσία:

• Ευκρινές φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.
  • Ευκρινές φωτοαντίγραφο πτυχίου στο οποίο να αναγράφεται η ημεροχρονολογία και βαθμός κτήσης πτυχίου.
  • Πρόσφατο Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης
  • Πιστοποιητικό Στρατού Τύπου Α
  • Ευκρινές αντίγραφο Α.Φ.Μ.
  • Ευκρινές αντίγραφο Αριθμού Μητρώου Ασφαλισμένου (Α.Μ.Α.) ΙΚΑ
  • Ευκρινές αντίγραφο Α.Μ.Κ.Α.
  • Ευκρινές φωτοαντίγραφο μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών
  •  Ευκρινή φωτοαντίγραφα βεβαιώσεων προϋπηρεσίας προηγούμενων ετών (για κάθε έτος ξεχωριστά από τις αντίστοιχες Δ/νσεις – όχι συγκεντρωτικά από το Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα)
  • Ευκρινές φωτοαντίγραφο από την πρώτη σελίδα του βιβλιαρίου τραπέζης όπου θα αναγράφεται καθαρά το IBAN και ο αναπληρωτής θα είναι ο πρώτος δικαιούχος (ΠΡΟΣΟΧΗ: για τους αναπληρωτές ΕΣΠΑ δεκτός ΜΟΝΟ ο λογαριασμός της Εθνικής Τράπεζας)
  • Δύο βεβαιώσεις υγείας στις οποίες να αναγράφεται ότι ο/η εξεταζόμενος/εξεταζόμενη είναι σωματικά και ψυχικά υγιής και κατάλληλος/κατάλληλη για την άσκηση των διδακτικών του/της καθηκόντων από:
  1. παθολόγο δημόσιου νοσοκομείου ή ιδιώτη
  2. ψυχίατρο δημόσιου νοσοκομείου ή ιδιώτη