OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Το ΠΥΣΠΕ υπολόγισε τις λειτουργικές υπεραριθμίες και τα λειτουργικά κενά με βάση τα στοιχεία που υπάρχουν με δεδομένο ότι δεν έχουν γίνει ακόμη οι αποσπάσεις στους φορείς και από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ. Φυσικά, μετά την ανακοίνωση των αποσπάσεων από το ΥΠΠ&Θ θα γίνει επικαιροποίηση των κενών και των υπεραριθμιών και θα ακολουθήσει η διαδικασία των εσωτερικών αποσπάσεων.

Στη Λιβαδειά σήμερα, 27 Αυγούστου 2013 ημέρα Τρίτη και ώρα 10.30 π.μ., στα γραφεία της Δ/νσης Π.Ε. Βοιωτίας το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Βοιωτίας, που συγκροτήθηκε με την αρ. 603/28-01-2013 απόφαση του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας,  αποτελούμενο από τους:

• Γκάρτζιο Γεώργιο, Δ/ντή της Δ/νσης Π.Ε. Βοιωτίας, ως Πρόεδρο.
  • Πανάγου Γεώργιο, Δ/ντή του 1ου Δ.Σ. Θήβας, ως Τακτικό μέλος .
  • Παπανικολάου Ελένη, Δ/ντρια του 2ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ως Τακτικό μέλος.
  • Γαμβρίλη Ιωάννη, Δ/ντή του Δ.Σ. Διστόμου, ως Τακτικό αιρετό μέλος.
  • Τραμπάκουλο Ηλία, Δ/ντή του 5ου Δ.Σ. Θήβας ως Τακτικό αιρετό μέλος.

και την Αγγέλου Ασημίνα, Δασκάλα του 1ου Δ.Σ. Αλιάρτου, ως Γραμματέα του OLYMPUS DIGITAL CAMERAΣυμβουλίου συνήλθε σε τακτική συνεδρίαση, ύστερα από την αρ. 8638/Φ.30/Α/23-8-2013 πρόσκληση του προέδρου του Συμβουλίου για να πάρει απόφαση πάνω στα θέματα της ημερήσιας διάταξης.

ΘΕΜΑ 1 «Πλήρωση θέσης Διευθυντών στο 4ο Δ.Σ. Λιβαδειάς και στο 1ο Δ.Σ. Αλιάρτου» (8719 και 8720/27-8-2013)

ΘΕΜΑ 2ο «Προσδιορισμός υπεράριθμων και κενών θέσεων για τις σχολικές μονάδες της  Διεύθυνσης Π.Ε. Βοιωτίας» (8721 και 8722/27-8-2013)

Το ΠΥΣΠΕ Βοιωτίας έχοντας υπόψη του:

1. Το αρ. 14 του Π.Δ. 50/1996 και 12 του Π.Δ. 100/1997 που αφορούν τις υπεραριθμίες των εκπ/κών Α/θμιας Εκπ/σης.
  2. Το άρθρο 30 του ν. 3848/2010.
  3. Την 14η Πράξη του ΠΥΣΠΕ Βοιωτία
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Στα σχολεία που παρουσιάζονται υπεράριθμες οι εκπαιδευτικοί πρέπει να υποβάλουν τη σχετική αίτηση θετικής ή αρνητικής επιθυμίας μέχρι την Παρασκευή 30-08-2013 και γι αυτό πρέπει να επικοινωνήσουν με τον Διευθυντή της Σχολικής τους Μονάδας ή με το γραφείο της Διεύθυνσης( Τμήμα Εκπαιδευτικών Θεμάτων).

α π ο φ α σ ί ζ ε ι   ο μ ό φ ω ν α  την παραβολή των παρακάτω στοιχείων, αναφορικά με την λειτουργικότητα των σχολικών μονάδων ευθύνης της, προκειμένου να αποφανθεί για την ύπαρξη κενών ή υπεραριθμιών.

Α) Δημοτικά Σχολεία

Β) Νηπιαγωγεία