Όπως μας πληροφορεί ο Δρ. Χ. Μανωλόπουλος, (Δ/ντής Διεύθυνσης Εκδόσεων ΙΤΥΕ «ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ» με σχετικό email (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΚΕΙΜΕΝΟ)  έχει ξεκινήσει η διαδικασία παραγωγής βιβλίων και ολοκληρώνεται ο προγραμματισμός σε ό,τι αφορά τη διαδικασία συσκευασίας και διανομής η οποία για τα Δημοτικά Σχολεία θα γίνει από 25 Αυγούστου έως τη 10 Σεπτεμβρίου  2012. Για αυτό το λόγο παρακαλούνται οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι των Δημοτικών Σχολείων να ενημερώσουν το σύστημα καταγραφής survey και κυρίως  τα ακόλουθα πεδία:

–          αριθμός μαθητών ανά τάξη

–          καρτέλα Α1 που αφορά τα στοιχεία της Σχολικής Μονάδας(π.χ. ΑΦΜ, Δ.Ο.Υ., ακριβής κ πλήρης ταχυδρομική διεύθυνση, τκ, στοιχεία επικοινωνίας, όνομα υπευθύνου κτλ) .

Παρακαλούμε οι έλεγχοι και η επικαιροποίηση στοιχείων από κάθε σχολείο να έχουν ολοκληρωθεί μέχρι 25/5/12