Σήμερα στις 12 Ιουλίου 2011 ημέρα Τρίτη και ώρα 8,30 π. μ.  στη Λιβαδειά, και στο γραφείο της Διεύθυνσης Π.Ε Βοιωτίας, το ΠΥΣΠΕ Επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων του Ν. Βοιωτίας, που συγκροτήθηκε με την αρ. Φ.3608/6-6-2011 απόφαση του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας και αποτελείται από τους:

Γκάρτζιο Γεώργιο, Διευθυντή της Διεύθυνσης Π.Ε. Βοιωτίας, ως Πρόεδρο.

Δάρρα Μαρία, Σχολική Σύμβουλο του κλάδου Δασκάλων του Ν. Βοιωτίας, ως τακτικό μέλος και Αντιπρόεδρο.

Σελέκου Αλεξάνδρα, Δασκάλα του 2ου Δ.Σ. Θήβας, ως τακτικό μέλος.

Ζυμπίδη Δημήτριο, Σχολικό Σύμβουλο του κλάδου Δασκάλων του Ν. Βοιωτίας, ως τακτικό μέλος.

Πάνου Στέργιο, Δάσκαλο του 10ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ως τακτικό αιρετό μέλος.

Αρχοντή Δημήτριο, Διευθυντή του Δ.Σ. Πλαταιών, ως τακτικό αιρετό μέλος, συνήλθε σε τακτική συνεδρίαση με τη συμμετοχή και της γραμματέα αυτού Καράβα Ευαγγελίας, δασκάλας του 5ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ύστερα από την αρ.5/8-7-2011 πρόσκληση του προέδρου του Συμβουλίου για να πάρει απόφαση πάνω στο θέμα ημερήσιας διάταξης:

«Εκδίκαση των ενστάσεων και Έναρξη της διαδικασίας των συνεντεύξεων των υποψήφιων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Βοιωτίας.»

Μετά την εκδίκαση των ενστάσεων το συμβούλιο προχώρησε στη διαδικασία της συνέντευξης των υποψήφιων Διευθυντών του Ν. Βοιωτίας.

Κλήθηκαν και πέρασαν από την παραπάνω διαδικασία οι εκπαιδευτικοί που περιλαμβάνονται στον  πίνακα.