Στη Λιβαδειά, σήμερα στις 29 Ιουνίου 2011 και στο γραφείο της Διεύθυνσης Π.Ε Βοιωτίας, ημέρα Τετάρτη και ώρα 15.10’ μ.μ. το ΠΥΣΠΕ Επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων του Ν. Βοιωτίας, που συγκροτήθηκε με την αρ. Φ.3608/6-6-2011 απόφαση του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας και αποτελείται από τους:
1. Γκάρτζιο Γεώργιο, Διευθυντή της Διεύθυνσης Π.Ε. Βοιωτίας, ως Πρόεδρο.
2. Δάρρα Μαρία, Σχολική Σύμβουλο του κλάδου Δασκάλων του Ν. Βοιωτίας, ως τακτικό μέλος και Αντιπρόεδρο.
3. Σελέκου Αλεξάνδρα,Δασκάλα του 2ου Δ.Σ. Θήβας, ως τακτικό μέλος.
4. Ζυμπίδη Δημήτριο, Σχολικό Σύμβουλο του κλάδου Δασκάλων του Ν. Βοιωτίας, ως τακτικό μέλος.

5. Σαλαγιάννη Μαρία, Σχολική Σύμβουλο του κλάδου Νηπιαγωγών του Ν. Βοιωτίας, ως τακτικό μέλος.
6. Πάνου Στέργιο, Δάσκαλο του 10ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ως τακτικό αιρετό μέλος.
7. Αρχοντή Δημήτριο, Διευθυντή του Δ.Σ. Πλαταιών, ως τακτικό αιρετό μέλος,συνήλθε σε τακτική συνεδρίαση με τη συμμετοχή και της γραμματέα αυτού Καράβα Ευαγγελίας, δασκάλας του 5ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ύστερα από την αρ.1/29-6-2011 πρόσκληση του προέδρου του Συμβουλίου για να πάρει απόφαση πάνω στο θέματα ημερήσιας διάταξης: « Καταρτισμός του πίνακα υποψήφιων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Βοιωτίας, οι οποίοι γίνονται δεκτοί στη διαδικασία επιλογής» (5000/29-6-2011 )

Το ΠΥΣΠΕ Επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων του Ν. Βοιωτίας, έχοντας υπόψη του:
1. Το αρ.11 του Ν.3848/2011 (ΦΕΚ 71 τ.Α’ 19-5-2010).
2. Τις αιτήσεις των ενδιαφερόμενων εκπαιδευτικών για την επιλογή τους σε θέσεις Διευθυντών.

αποφάσισε ομόφωνα  την κατάρτιση του πίνακα με τους υποψήφιους Διευθυντές Σχολικών Μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Ν. Βοιωτίας, που γίνονται δεκτοί στη διαδικασία επιλογής.
Οι υποψήφιοι Διευθυντές έχουν το δικαίωμα γραπτής ένστασης κατά των πινάκων αυτών εντός πέντε ημερών από την κοινοποίησή τους,από 30-6-2011 έως 5-7-2011.
Η ένσταση υποβάλλεται στη Διεύθυνση Π.Ε. Βοιωτίας που ο υποψήφιος κατέθεσε την αίτησή του για συμμετοχή στη διαδικασία επιλογής.