Η Δ/νση Π/θμιας Εκπ/σης Βοιωτίας μέσω της Υπευθύνου Πολιτιστικών Θεμάτων σε συνεργασία με το Σύλλογο Δασκάλων και Νηπιαγωγών Θήβας «Ο ΠΙΝΔΑΡΟΣ» διοργανώνει   σεμινάριο με θέμα:

«Θέατρο και λογοτεχνία στη χριστουγεννιάτικη γιορτή: απρόβλεπτες συναντήσεις-καινοτόμες προσεγγίσεις»

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2010, ώρα 17.00-20.30, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Θήβας και θα επαναληφθεί την Πέμπτη 18 Νοεμβρίου την ίδια ώρα και στον ίδιο χώρο.

Εισηγήτρια στο  σεμινάριο θα είναι η κ. Μαρσίδου Έλενα, ηθοποιός και παιδαγωγός του θεάτρου.

Το σεμινάριο έχει εργαστηριακή μορφή και απευθύνεται σε νηπιαγωγούς και δασκάλους της πρώτης και δευτέρας τάξης δημοτικών σχολείων της περιφέρειας της Θήβας.  Δε θα υπάρχει οικονομική επιβάρυνση για τους  εκπαιδευτικούς που θα το παρακολουθήσουν.

Ο Δ/ΝΤΗΣ Π.Ε. Ν. ΒΟΙΩΤΙΑΣ

ΓΚΑΡΤΖΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ