Από το ΕΥΕ Εκπαιδευτικών Δράσεων Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων παραλάβαμε το παρακάτω κείμενο που υπογράφει η κ Χρυσάνθη Τζιωρτζιώτη

Θέμα: Προβολή και Δημοσιότητα της Πράξης «Εφαρμογή Ξενόγλωσσων Προγραμμάτων Σπουδών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση» των ΑΠ 1 «Αναβάθμιση της ποιότητας της Εκπαίδευσης και προώθηση της κοινωνικής ενσωμάτωσης στις 8 Περιφέρειες Σύγκλισης», ΑΠ 2 «Αναβάθμιση της ποιότητας της Εκπαίδευσης και προώθηση της κοινωνικής ενσωμάτωσης στις 3 Περιφέρειες Σταδιακής Εξόδου» και του ΑΠ 3 «Αναβάθμιση της ποιότητας της Εκπαίδευσης και προώθηση της κοινωνικής ενσωμάτωσης στις 2 Περιφέρειες Σταδιακής Εισόδου» του ΕΠ «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», ΕΣΠΑ 2007-2013.

Με το παρόν, παρακαλούμε στο πλαίσιο της προβολής και δημοσιότητας της Πράξης «Εφαρμογή Ξενόγλωσσων Προγραμμάτων Σπουδών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση» να αναρτηθούν άμεσα σε όλες τις Σχολικές Μονάδες και τα τμήματα διδασκαλίας της Ε’ και Στ’ Δημοτικού της χώρας, όπου διδάσκεται το μάθημα της δεύτερης Ξένης Γλώσσας,  η συνημμένη πινακίδα  και η αφίσα δημοσιότητας και προβολής της Πράξης.

Συγκεκριμένα, παρακαλούμε για την έγχρωμη εκτύπωση των συνημμένων αρχείων, ήτοι: α) της αφίσας σε χαρτί Α3 ή Α4 ανάλογα με τον εξοπλισμό που διαθέτει η σχολική μονάδα και β) της πινακίδας σε χαρτί Α4, καθώς, και την τοποθέτησή τους σε σημεία εντός των Σχολικών Μονάδων και των αιθουσών διδασκαλίας, ώστε να είναι ορατές.

Παρακαλούμε για την άμεση ανταπόκρισή σας.

Χρυσάνθη Τζιωρτζιώτη

Στέλεχος Μονάδας Β1