Την Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2010 θα πραγματοποιηθεί- με πρωτοβουλία της σχ. συμβούλου κ Δάρρα Μαρίας-

επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς της Α΄ τάξης της 2ης περιφέρειας Π.Ε. Ν. Βοιωτίας

με θέμα: «Δειγματική διδασκαλία στο γλωσσικό μάθημα της Α΄ τάξης».

Το επιμορφωτικό σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Λιβαδειάς (2261 0 28959), από τις 8:10 μέχρι τις 13:30 και θα διδάξει η εκπαιδευτικός κ. Καρλή Βασιλική.

Λόγω της υποχρεωτικής συμμετοχής των εκπαιδευτικών  των σχολείων της περιφέρειάς μας στο σεμινάριο, την ημέρα αυτή οι πρώτες (Α΄) τάξεις δε θα λειτουργήσουν.

Παρακαλούμε επίσης τους/τις εκπαιδευτικούς να έχουν μαζί τους τα σχολικά εγχειρίδια του γλωσσικού μαθήματος της Α΄ τάξης: (Βιβλίο Δασκάλου, Βιβλίο Μαθητή και Τετράδιο Εργασιών).