Αρχική » ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ » ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ERASMUS+ SPORT: «IDENTIFYING AND MOTIVATING YOUTH WHO MOSTLY NEED PHYSICAL ACTIVITY:IMPACT»

Πρόσφατα σχόλια

Το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) συμμετέχει ως εταίρος στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα ERASMUS+SPORT με τίτλο «Identifying and Motivating youth who mostly need Physical ACTivity: IMPACT». Στο πλαίσιο αυτό καλεί μόνιμους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής (ΠΕ11), που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες (Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια) να εκδηλώσουν ενδιαφέρον προκειμένου να συμμετάσχουν σε πρόγραμμα επιμόρφωσης του έργου IMPACT το οποίο πρόκειται να υλοποιηθεί κατά τo σχολικό έτος 2018-19.

Για πληροφορίες σχετικά με το έργο εδώ

Σαν σήμερα

1. 28/01/1976: Η δημοτική γλώσσα καθιερώνεται επισήμως στην εκπαίδευση και στη δημόσια διοίκηση, επί πρωθυπουργίας Κωνσταντίνου Καραμανλή, έπειτα από εισήγηση του υπουργού Παιδείας, Γεώργιου Ράλλη.

Σκακιστική άσκηση