Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Διαδικτυακή συνάντηση των συντονιστών του προγράμματος

Διαδικτυακή συνάντηση των συντονιστών του προγράμματος

Στιγμιότυπο από την συνάντηση

Καθώς η πανδημία συνεχίζεται και η λειτουργία των σχολείων εξ αποστάσεως δυσχεραίνει τις δραστηριότητες του προγράμματος,  πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 27 Ιανουαρίου  νέα διαδικτυακή συνάντηση των συντονιστών κάθε σχολείου προκειμένου να συζητηθεί  η τρέχουσα κατάσταση και να αποφασιστούν ο τρόπος συνέχισης της διαξαγωγής του προγράμματος.

Στην συνάντηση  παρουσιάστηκαν τα αποτελέσματα των δραστηριοτήτων που πραγματοποιήθηκαν μέχρι τώρα, ενώ  προτάθηκαν νέες  δραστηριότητες με κύριο στόχο να κρατήσουν το ενδιαφέρον των μαθητών για το πρόγραμμα ενεργό. Για τον σκοπό αυτό αποφασίστηκε να πραγματοποιηθεί στις αρχές Μαρτίου κοινή διαδικτυακή συνάντηση μαθητών και καθηγητών και των τεσσάρων σχολείων.  Τέλος, συζητήθηκαν θέματα όπως η  διάδοση των αποτελεσμάτων του προγράμματος, η χρήση του etwinning καθώς και οι νέες πιθανές ημερομηνίες για τις τρεις κινητικότητες που εκκρεμούν.

Ιανουάριος 2021