Σήμερα, είχαμε την ευκαιρία να επικοινωνήσουμε με παιδιά που βρίσκονται πολύ μακριά από εμάς και πιο συγκεκριμένα με τα παιδιά του Νηπιαγωγείου του Πάπιγκου. Μέσα από τον υπολογιστή καταφέραμε να γνωριστούμε με αυτά τα παιδιά, να ανταλλάξουμε απόψεις και να έρθουμε σε επαφή με άλλα μέρη της Ελλάδας. Επίσης, μέσω της πλατφόρμας καταφέραμε να δείξουμε και εικόνες από το σχολείο μας και το νησί μας. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν για αυτή την δράση και δώσαμε υπόσχεση για να υπάρξει επανάληψη αυτής.