Έναρξη Α΄ φάσης εφαρμογής Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας ΕΠΑΛ

Κατά την Α΄ φάση εφαρμογής του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας, θα δοθεί η ευκαιρία σε περίπου 2000 κατόχους απολυτηρίου και πτυχίου ΕΠΑ.Λ. (ηλικίας 18 έως 24 ετών) να παρακολουθήσουν πρόγραμμα μαθητείας της ειδικότητάς τους σε φορείς του Ιδιωτικού και Δημόσιου Τομέα.

Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων θα ξεκινήσει στις 24 Φεβρουαρίου 2017 και θα ολοκληρωθεί στις 6 Μαρτίου 2017.

Σημειώνεται ότι η Α’ φάση θα πραγματοποιηθεί σε ΕΠΑ.Λ που βρίσκονται σε όλες τις Περιφέρειες της χώρας και θα αφορά τις ακόλουθες ειδικότητες:

α)Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών,

β)Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων,

γ)Τεχνικός Οχημάτων,

δ)Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής & Τεχνικός Εφαρμογών Λογισμικού,

ε)Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής,

στ)Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής, και

η)Βοηθός Νοσηλευτή.

Για περισσότερες λεπτομέρειες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να διαβάσουν την «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ – ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ – Α ́ΦΑΣΗ» της Περιφερειακής Διεύθυνσης Βορείου Αιγαίου ή να επικοινωνήσουν με το σχολείο στο τηλ:22510 84323.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/fotiadisk/2017/02/23/enarxi-a-fasis-efarmogis-metalykeia/

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.