ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ

Η Τράπεζα Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας (ΤΘΔΔ) περιλαμβάνει θέματα για τις προαγωγικές εξετάσεις του σχολικού έτους 2013-14 της Α΄ Τάξης των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των ΕΠΑΛ, Ημερήσιων και Εσπερινών, της Α΄ Τάξης των Καλλιτεχνικών, Μουσικών και Εκκλησιαστικών Λυκείων, καθώς και της Β’ Τάξης των Εσπερινών ΓΕΛ. Από αυτά θα κληρώνεται το 50% των θεμάτων στα εξεταζόμενα μαθήματα, όπως αυτά προσδιορίζονται στο Ν. 4186/2013 και στο Ν. 4264/2014.

Για να δείτε τα θέματα πατήστε ΕΔΩ

Κατηγορία Ασκήσεις μαθηματικών, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΘΕΜΑΤΑ. Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ »

Προς έγκριση στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους  από πλευράς πιστώσεων εξακολουθούν να βρίσκονται τα δύο Σχέδια Αποφάσεων του υπουργείου Παιδείας για τις καταργήσεις, συγχωνεύσεις και ιδρύσεις, Λυκείων, Γυμνασίων , Δημοτικών και Νηπιαγωγείων.

Για την Πρωτοβάθμια πατήστε εδώ

Για την Δευτεροβάθμια πατήστε εδώ

Κατηγορία ΑΓΡΙΝΙΩΤΙΚΑ ΝΕΑ. Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Στο γενικό λογιστήριο του Κράτους για καταργήσεις, συγχωνεύσεις και ιδρύσεις σχολείων »