»

Μαΐ 05 2011

Εκτύπωσέ το Άρθρο

Ύλη εξετάσεων 2011 για την Γ’ Γυμνασίου και μερικές από τις διδαγμένες ασκήσεις-παραδείγματα.

Πληροφορική Γ

Προς τους μαθητές μου:

Μπορείτε να πάρετε: την ύλη για τις εξετάσεις 2011 (Γ’ Γυμνασίου) και μερικές από τις διδαγμένες ασκήσεις-παραδείγματα.

Για να δείτε τις ασκήσεις απαιτείται να έχετε εγκαταστήσει στον υπολογιστή σας το Microworlds Pro και κάποιο πρόγραμμα αποσυμπίεσης (πχ WinZip, Winrar, 7zip κλπ). Το Microworlds Pro μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ.

Οι ασκήσεις αυτές είναι μερικές από αυτές που έχετε ήδη διδαχθεί στο εργαστήριο. Επίσης μπορείτε να δείτε και κάποιες ακόμα κάνοντας κλικ εδώ. Φροντίστε να ενημερωθείτε έγκαιρα από συμμαθητές σας που έχουν «πλήρεις» σημειώσεις από τα μαθήματα για να είστε σωστά προετοιμασμένοι.

Σας εύχομαι καλή επιτυχία.

ΥΓ. Αν έχετε απορίες μπορείτε να αφήσετε σχόλια εδώ ή να επικοινωνήσετε μαζί μου στο σχολείο.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/ezavag/2011/05/05/%cf%8d%ce%bb%ce%b7-%ce%b5%ce%be%ce%b5%cf%84%ce%ac%cf%83%ce%b5%cf%89%ce%bd-2011-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b3%e2%80%99-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%b1%cf%83%ce%af%ce%bf%cf%85/