Spielend Deutsch lernen

Μαθαίνω γερμανικά παίζοντας

Οδηγίες για να παίξετε kahoot από το σπίτι

Ιαν 20213

Το kahoot είναι πιο διασκεδαστικό όταν παίζεται από περισσότερα άτομα ταυτόχρονα, πχ. στο σχολείο στο εργαστήριο πληροφορικής.

Βέβαια, μπορείτε να παίξετε κι από το σπίτι σας, μόνοι σας ή με φίλους.

Επιλέξτε από τα παρακάτω άρθρα ένα θέμα που σας ενδιαφέρει και κάντε κλικ πάνω στον σύνδεσμο του παιχνιδιού. Μόλις ανοίξει το παιχνίδι, πατήστε Play as guest (πάνω δεξιά) και στη συνέχεια επιλέξτε Classic.

Σε αυτό το σημείο θα σας δοθεί ένας κωδικός και θα σας ζητηθεί σύνδεση στο kahoot.it

Από μια διαφορετική συσκευή συνδεθείτε στο kahοot.it και δώστε τον κωδικό. Αμέσως μετά δώστε και ένα όνομα ή ψευδώνυμο στο ανάλογο πεδίο. Την ίδια διαδικασία ακολουθούν από τη δική τους συσκευή και τα υπόλοιπα άτομα που ίσως θέλουν να παίξουν μαζί σας.

Μόλις είστε έτοιμοι, πατήστε start στην αρχική συσκευή, όπου ήδη θα πρέπει να φαίνονται και τα ονόματα/ψευδώνυμα αυτών που συμμετέχουν.

Οι ερωτήσεις εμφανίζονται μόνο στην αρχική συσκευή, ενώ οι απαντήσεις καταχωρούνται από τις άλλες συσκευές. Φροντίστε να επιλέγετε το χρώμα της απάντησης που σας φαίνεται σωστή. Κερδίζει αυτός που απαντάει σωστά και γρήγορα.

Καλή διασκέδαση!

από κάτω από: Kahoot| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες για να παίξετε kahoot από το σπίτι

Τα σχόλια είναι κλειστά.