ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

Λίγο πριν την έναρξη των μαθημάτων της φετινής χρονιάς γίναμε δέκτες της εύλογης ανησυχίας σας σχετικά με τη λειτουργία του Νηπιαγωγείου μας και των νέων μέτρων για την πανδημία.

Θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι από μεριάς μας θα γίνει ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό για να ξεκινήσει ομαλά η νέα σχολική χρονιά!

Για να σας λυθούν κάποια ερωτήματα σας δίνουμε στο παρακάτω αρχείο και τις οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας για τη λειτουργία των Νηπιαγωγείων.

Στη σελίδα 11 θα ενημερωθείτε για το τι γίνεται αν ένα  παιδί  εμφανίσει  συμπτώματα  συμβατά  με  λοίμωξη  COVID -19.

Στη σελίδα 13 αναφέρεται σε ποιες κατηγορίες παιδιών δίνεται η γενική σύσταση μακροχρόνιας αποχής από το σχολείο και χρήση τηλε-εκπαίδευσης.

Στη σελίδα 17 θα δείτε σε ποια παιδιά συστήνεται η μη χρήση μάσκας.

odigies-nhpiagogia (1)

Σας περιμένουμε στον αγιασμό για να σας γνωρίσουμε και να σας ενημερώσουμε λεπτομερώς για όλα τα θέματα που έχουν σχέση με το Νηπιαγωγείο μας!

Οι Νηπιαγωγοί του 57ου Νηπιαγωγείου Πειραιά