Η Β΄τάξη του σχολείου μας συμμετέχει φέτος στο πρόγραμμα “Βιβλία σε ρόδες”. Κι όταν αναφερόμαστε σε ρόδες, εννοούμε … βαλίτσες!!! Πρόκειται για 2 βαλίτσες γεμάτες βιβλία με συγκεκριμένη θεματολογία οι οποίες παραμένουν στο σχολείο για 8 εβδομάδες. Σε αυτό το διάστημα οι εκπαιδευτικοί έχουν την ευκαιρία να αξιοποιήσουν τα βιβλία μέσα στην τάξη, αλλά και οι μαθητές να τα δανειστούν στο σπίτι τους για να τα διαβάσουν. Η θεματολογία που επιλέξαμε είναι “Μυθολογία” και περιμένουμε με ανυπομονησία αρχές του άλλου μήνα να καταφθάσουν οι βαλίτσες στο σχολείο μας!!! Η λίστα των βιβλίων είναι διαθέσιμη εδώ.
Βιβλία σε ρόδες
Φεβ 20184
Πρόσφατα σχόλια