no rotate image set no rotate image set no rotate image set no rotate image set

Λίγα λόγια για το σχολείο μου…

Συγγραφέας: | 2 Δεκεμβρίου 2016
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λίγα λόγια για το σχολείο μου… |

Το σχολείο στο οποίο υπηρετώ είναι το Εσπερινό Γυμνάσιο με Λ.Τ. Γαλατά. Βρίσκεται στο νομό Αργολίδας και σε απόσταση αναπνοής από το πανέμορφο νησί του Πόρου. Είναι μικρό σε αριθμό μαθητών κι εκπαιδευτικού προσωπικού, αλλά μεγάλο σε απόθεμα ψυχής. Χάρη στην εξαίρετη διευθύντρια και συνάδελφο κ. Γρουμπού, αλλά και στους αξιόλογους συναδέλφους όλων των ειδικοτήτων, το σχολείο θέτει την προσωπική του σφραγίδα στην εκπαίδευση-ως επί το πλείστον- ενήλικων ανθρώπων. Άνθρωποι που στην πλειοψηφία τους έρχονται συνειδητά, αλλά και με ενθουσιασμό για να καλύψουν το δυσαναπλήρωτο έλλειμμα γνώσης της παιδικής κι εφηβικής ηλικίας τους. Από αυτούς τους ανθρώπους αντλούμε κι εμείς τη δύναμη για να συνεχίσουμε το δύσκολο έργο της διδασκαλίας.

κάτω από: Χωρίς κατηγορία

Τα σχόλια είναι κλειστά.