ist5

Αρχές Οικονομικής Θεωρίας Πανελλαδικές εξετάσεις

Σχολιασμός:

Τα θέματα είναι επαρκώς διατυπωμένα, κλιμακούμενης δυσκολίας, ενώ απαιτούν πολύ καλή γνώση και βαθιά κατανόηση της θεωρίας, καθώς και ικανότητα στην επίλυση ασκήσεων.  Απευθύνονται σε πολύ καλά προετοιμασμένους μαθητές που έχουν εμπεδώσει την ύλη, η οποία καλύπτεται σε μεγάλο βαθμό. Το επίπεδο είναι αρκετά υψηλότερο από το αντίστοιχο της προηγούμενης χρονιάς.

Δείτε τα Θέματα εδώ:

θέματα ΑΟΘ 2019

Δείτε τις ενδεικτικές Λύσεις εδώ:

2 σκέψεις στο “Οι λύσεις των θεμάτων στις αρχές Οικονομικής Θεωρίας (2019) και σχολιασμός των θεμάτων

1. Θα ηθελα τη γνωμη σας για το Δ3α.Με τα δεδομενα του πινακα,οπως ζητειται, δεν φαινεται η αυξηση του MP παρα μια συνεχης μειωση του.Εγω στους μαθητες μου εδωσα την απαντηση,μετα τους30 εργατες που το TP δεχεται μικροτερες αυξησεις

1. Σωστή η επισήμανση, το MP παρουσιάζει μία συνεχή φθίνουσα πορεία.Και έτσι όπως το θέτετε είναι σωστό. Ρωτάει όμως αν ισχύει και όχι πότε εμφανίζεται η ισχύς του νόμου.

Τα σχόλια είναι κλειστά.