Επιστροφή σε Συνεργαζόμενα Σχολεία 2013-14

7ο Δημοτικό Σχολείο Άργους

Ο 7ος πλανήτης παρουσιάζει…

Είμαστε οι μαθητές της Στ` τάξης του 7ου Δημοτικού Σχολείου Άργους. Φιλοδοξούμε να παρουσιάσουμε αυτή τη σχολική χρονιά ραδιοφωνικές εκπομπές, διάρκειας μισής ώρας, με γενικό θέμα “Αφιερώματα σε σημαντικά πρόσωπα και γεγονότα”. Κάθε μήνα θα είμαστε κοντά σας με ένα εντελώς διαφορετικό θέμα πλαισιωμένο με όμορφες μουσικές επιλογές που θα ταιριάζουν με το θέμα. Η μέρα και η ώρα που φέτος μπορείτε να μας ακούτε θα γίνει γνωστή σύντομα…γιατί ούτε εμείς γνωρίζουμε!!!

Συντονιστείτε στη σελίδα του μαθητικού ραδιοφώνου, με την εκπομπή «Ο 7ος πλανήτης παρουσιάζει…» και …καλή ακρόαση!!!

1ο Καποδιστριακό Δημ. Σχολείο Άργους που φιλοξενεί και το 7ο Δημοτικό Σχολείο Άργους

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2013-2014/sinergsxol13-14/7%ce%bf-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%ac%cf%81%ce%b3%ce%bf%cf%85%cf%82/