Επιστροφή σε Συνεργαζόμενα Σχολεία 2013-14

3ο Δημοτικό Σχολείο Συκεών

Επιτέλους! Σαλπάρουμε!!!!

Είμαστε οι μαθητές της ΣΤLOGO τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Συκεών Θεσσαλονίκης και έφτασε η ώρα που περιμένουμε εδώ και καιρό. Πολύ σύντομα θα ξεκινήσουμε το μαγικό μας ταξίδι στη χώρα της μουσικής γνωρίζοντας σπουδαίους συνθέτες, στιχουργούς και ποιητές. Υπάρχει και συνέχεια όμως…. Θα έρθουμε σε επαφή με την παράδοση του τόπου μας αφιερώνοντας εκπομπές στα ελληνικά ήθη και έθιμα καθώς και στην αφήγηση παραμυθιών. Και όλα αυτά μέσα από το EuropeanSchoolRadio!!!

Συντονιστείτε μαζί μας και δε θα χάσετε…

Το σποτάκι μας μπορείτε να το ακούσετε εδώ: 3o DHMOTIKO SCHOOL SYKEON_SPOT PAROUSIASIS

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2013-2014/sinergsxol13-14/3%ce%bf-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%bf-%cf%83%cf%85%ce%ba%ce%b5%cf%8e%ce%bd/