Επιστροφή σε Συνεργαζόμενα Σχολεία 2012-13

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΙΝΑΛΙΩΝ

Το Γυμνάσιό μας πρωτο-λειτούργησε το σχολικό έτος  1995 – 1996, ενώ  μέχρι τότε τα παιδιά  μοιραζόντουσαν στα γειτονικά Γυμνάσια Καρουσάδων, Κασσιόπης και  Αγρού. Φιλοξενείται στο Σχολικό Κέντρο του (πρωην) Δήμου Θιναλίων μαζί με το Δημοτικό Σχολείο και το Νηπιαγωγείο εκεί που οι  καταπράσινοι πρόποδες του όρους Παντοκράτωρα συναντάνε τη βόρεια θάλασσα του Ιονίου. Πολλά από τα παιδιά του σχολείου μεταφέρονται από τα γύρω χωριά με λεωφορεία του Δήμου Θιναλίων μισθωμένα από το ΚΤΕΛ Κέρκυρας.

Όταν είδαμε την ανακοίνωση για το σχολικό ραδιόφωνο οι αντιδράσεις ήταν άμεσες 🙂 🙂 πάρα πολλά παιδιά θέλησαν να συμμετάσχουν. Ελπίζουμε να μας δεχτείτε στην οικογένεια του esr και να μας καθοδηγήσετε, όπως είδη πολύ καλά κάνετε από το blog του esr.

Καλές εκπομπές!!

Η ομάδα ραδιοφώνου του γυμνασίου Θιναλίων

Ακούστε το σποτ του σχολείου μας

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2012-13/%cf%83%cf%85%ce%bd%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%b1%ce%b6%cf%8c%ce%bc%ce%b5%ce%bd%ce%b1-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%b1/%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%b1%cf%83%ce%b9%ce%bf-%ce%b8%ce%b9%ce%bd%ce%b1%ce%bb%ce%b9%cf%89%ce%bd-2/