Επιστροφή σε Μαθητικά Νέα

ΤΙ ΝΕΑ?

Η εκπομπή μας,«ΤΙ ΝΕΑ?», είναι μια μαθητική εκπομπή που συνδυάζει τα μαθητικά νέα,όχι μόνο τοπικά αλλά  πανελληνίως,με τη μουσική. ’Ετσι κάθε δεύτερη Πέμπτη θα σας κρατάμε συντροφιά. Η θεματολογία κάθε εκπομπής είναι ανεξάρτητη από την προηγούμενη  με αποτέλεσμα κάθε φορά να διαμορφώνεται ένα διαφορετικό top10 τραγουδιών με βάση αυτή. Θα παρουσιάζονται νέα που αφορούν το σχολικό περιβάλλον ολόκληρης της Ελλάδας οπως και θεματα σχετικά με το θέατρο, τη μουσική ,τον κινηματογράφο κ.ά. και θα σας ενημερώνουμε για μαθητικούς διαγωνισμούς.Λίγο πριν το τέλος της θα γίνεται αναφορά στην άχρηστη πληροφορία της ημέρας. Εκφωνήτριες είναι οι μαθήτριες της β’ τάξης του Γενικού Λυκείου Καμπάνης, Αναστασία Γεωργιάδου και Χριστίνα Αναστασίου. Η αναζήτηση των πληροφοριών και η σύνταξη των κειμένων γίνεται απο τις μαθήτριες Καραφουλίδου Ελένη , Φωτοπούλου Βαλεντίνη και Μουτούδη Λίνα. Υπεύθυνη για τον συντονισμό και την οργάνωση της ομάδας είναι η Πανταζή Βάσω.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2011-12/ekpompes/%ce%bc%ce%b1%ce%b8%ce%b7%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%ce%bd%ce%ad%ce%b1/%ce%bc%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%ba%ce%b7-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%b5%ce%b1/

2 σχόλια

1. Ανυπομονούμε όλοι να ακούσουμε τις πρώτες εκπομπές σας !!!

2. THN ΠΕΜΠΤΗ 22/12/2011 ΘΑ ΜΕΤΑΔΟΘΕΙ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΑΣ <> ΣΤΙΣ 19:00-20:00 ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ SITE!
    ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!!