Επιστροφή σε Περιβάλλον

Όλα για το περιβάλλον μου

Είναι πλέον γεγονός ότι στο εξής, θα έχετε τη δυνατότητα να ακούσετε την εκπομπή μας «ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ». Είμαστε η πράσινη ομάδα αποτελούμενη από κορίτσια της Β’ γενικού λυκείου Καμπάνης, Φανή Κουρτίδου, Μαρία Ασλανίδου, Ξένια Βαμπερτζή και Μαρία Παπαδοπούλου, και έχουμε δημιουργήσει μια ραδιοφωνική εκπομπή με θέμα το περιβάλλον.  Το πρόγραμμά μας θα αποτελείται από άρθρα, συνεντεύξεις, κουίζ, εργασίες άλλων σχολείων και φυσικά, πολλά τραγούδια σχετικά και μη με το περιβάλλον! Μπορείτε να μας στέλνετε τις προτάσεις σας  για την εκπομπή μας, στέλνοντάς’τες στην ηλεκτρονική διεύθυνση eu.schoolradio@gmail.com ή και στην ομάδα μας στο facebook «ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ». Η εκπομπή μας θα έχει ενημερωτικό και ψυχαγωγικό χαρακτήρα, και στόχος μας είναι η διασκεδαστική ενημέρωση και όχι η αυστηρή κριτική. Σύντομα θα ανακοινωθεί και η ημερομηνία της εκπομπής!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2011-12/ekpompes/%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%b9%ce%b2%ce%ac%ce%bb%ce%bb%ce%bf%ce%bd/%cf%8c%ce%bb%ce%b1-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%bf-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%b9%ce%b2%ce%ac%ce%bb%ce%bb%ce%bf%ce%bd/