Παγκόσμια ημέρα κατά του καπνίσματος

κατα του καπνίσματοςΜε αφορμή  την  Παγκόσμια ημέρα κατά του καπνίσματος 31/5, το European School Radio και τα Κέντρα Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας του Νομού Θεσσαλονίκης (ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΦΑ, ΕΛΠΙΔΑ, ΠΥΞΙΔΑ & ΣΕΙΡΙΟΣ) προχωράμε στην

αξιοποίηση του διαδικτυακού ραδιοφώνου προκειμένου να στείλουμε μηνύματα πρόληψης του καπνίσματος σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς και να φωνάξουμε δυναμικά «ΚΑΠΝΙΣΜΑ; ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ, λέμε νωρίς».

Πείτε το από το ραδιόφωνο, κάντε την δική σας καμπάνια.

Σας προσκαλούμε λοιπόν να συμμετέχετε ως σχολείο ή ως ομάδα μαθητών σ την καμπάνια ευαισθητοποίησης  που υλοποιούν τα Κέντρα Πρόληψης σε συνεργασία με τον ΟΚΑΝΑ,  με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα κατά του καπνίσματος, ως συνέχεια της συνολικότερης μακροχρόνιας προσπάθειας για την πρόληψης του καπνίσματος.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2015/05/28/pagkosmia-imera-kata-toy-kapnismatos/