4ο Γυμνάσιο Σερρών: “Εκπαιδευτικά και άλλα στο Σχολικό Ραδιοδρόμιο”-M.Τετάρτη 8 Απρίλη και ώρα 7 μ.μ.

Μια εκπομπή για το ΒΙΒΛΙΟ από το 4ο Γυμνάσιο Σερρών:
Την M.Τετάρτη 8 Απρίλη και ώρα 7 μ.μ. η ραδιοφωνική ομάδα του 4ου Γυμνασίου Σερρών παρουσιάζει την εκπομπή της « Εκπαιδευτικά και …άλλα στο Σχολικό Ραδιοδρόμιο», μέσα από το Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο. Θέμα της εκπομπής το βιβλίο με αφορμή την παγκόσμια ημέρα βιβλίου που τιμάται στις 23 Απρίλη. Στην εκπομπή θα μιλήσουμε για το βιβλίο και την ιστορία του, θα κάνουμε τις προτάσεις μας, ενώ θα παρουσιάσουμε και τις προτιμήσεις των συμμαθητών μας της Γ’ τάξης μετά από μια μικρή έρευνα που πραγματοποιήσαμε στο σχολείο. Παράλληλα θα ακουστούν ελληνικά και ξένα τραγούδια που αναφέρονται στο βιβλίο, αλλά και μουσικά θέματα κινηματογραφικών και τηλεοπτικών μεταφορών σημαντικών έργων της ελληνικής και παγκόσμιας λογοτεχνίας. Στην εκπομπή συμμετέχουν από την 20μελή ομάδα μας της Γ’ τάξης, οι Αναστασία και Μανώλης στην τεχνική υποστήριξη και οι Στέλλα, Δήμητρα και Ευστράτιος στην επιμέλεια και παρουσίαση, με την ευθύνη και τον συντονισμό των καθηγητών μας Αθανασιάδη Αθανάσιου, Κυριακίδη Μιχάλη και Σκαλτσά Γιώργου.
8-4-15 φωτο-2

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2015/04/05/4o-gymnasio-serron-ekpaideytika-kai-a/

3 σχόλια

1. Σοβαρή παράλειψη. Πάνω στην βιασύνη ξεχάσαμε να αναφέρουμε στους παρουσιαστές της εκπομπής την Αθανασία

2. Ανδρέα, ελπίζουμε να σας αρέσουμε….

• Ανδρέας Λατίνης στο 6 Απριλίου 2015 στις 8:18 πμ

ανυπομονούμε να σας ακούσουμε οι μικρότεροι φίλοι σας και η ραδιορφωνική ομάδα του 13ου δημ σχ Σερρών ταξη ε1…..

Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.