Oι Super 5 Class σε μια εκπομπή κατά της βίας και του ρατσισμού!!!

super5class_logo_final

Σήμερα Κυριακή 15/3/15 στις 16.00 ακριβώς μην παραλέιψετε να ακούσετε την 4η εκπομπή των Super 5 Class της Στ΄ τάκης του 4ου ΔΣ Περάματος!!! Οι μικροί μας ραδιοφωνατζήδες θα μας παρουσιάσουν ένα αφιέρωμα στην Πανελλήνια Ημέρα κατά της Ενδοσχολικής Βίας και του Εκφοβισμού (6 Μαρτίου) και Κατά του Ρατσισμού (21 Μαρτίου). Θα ακούσετε προσωπικές εμπειρίες των μαθητών μας αλλά και διηγήσεις ανθρώπων που έχουν πέσει θύματα εκφοβισμού ή ρατσισμού, ενώ η εκπομπή κλείνει με το τραγούδι που οι μαθητές έγραψαν με αφορμή τον εορτασμό της Πανελλήνιας Ημέρας Κατά της Ενδοσχολικής Βίας και Εκφοβισμού (στίχοι δικοί τους, μουσική από το “Όνειρο – Ψέμα” της Nina A από το youtube)!!!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2015/03/15/o%ce%b9-super-5-class-%cf%83%ce%b5-%ce%bc%ce%b9%ce%b1-%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ae-%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%ac-%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%b2%ce%af%ce%b1%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%84%ce%bf/