Το 29ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών στο European school radio

29ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών.
Είμαστε η Ε΄και η Στ΄τάξη του 29ου Δημ.Σχ. Αθηνών.29web
Αποφασίσαμε φέτος, στα πλαίσια ενός προγράμματος,με θέμα το ραδιόφωνο,
να ξεκινήσουμε για πρώτη φορα να κάνουμε τη δική μας εκπομπή,μέσα απ τις συχνότητες του european school radio.
Τα θέματά μας:Απόψεις,σκέψεις,γνώμες,προβληματισμοί σχετικοί με τη σχολική ζωή και το περιβάλλον που ζούμε.Επιχειρούμε μια πρώτη επαφή μέσω διαδικτύου με μαθητές,γονείς και φορείς σχολικής δραστηριότητας, με σκοπό την ενημέρωση και δραστηριοποίηση αυτών, για αφύπνηση και ενεργοποίηση λύσεων, όπου αυτό είναι εφικτό.
Επίσης θα ακούσετε μουσικές επιλογές, από τη μουσική μας ομάδα, για την ασφάλεια στο διαδίκτυο,την ιστορία του σχολείου μας και
συνεντεύξεις από εκπαιδευτικούς και φορείς εκπαίδευσης από τις υπόλοιπες ομάδες.
Σας ευχόμαστε καλή ακρόαση! Σύντομα θα είμαστε κοντά σας!

Ακούστε το σποτάκι μας!!!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2015/02/23/%cf%84%ce%bf-29%ce%bf-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%b1%ce%b8%ce%b7%ce%bd%cf%8e%ce%bd-%cf%83%cf%84%ce%bf-european-school-radio/

2 σχόλια

• Μαρία Δ. στο 8 Μαΐου 2015 στις 12:05 πμ

Φανταστικό!!!

• Δαναη στο 7 Μαρτίου 2015 στις 1:15 μμ

Τελειο!!

Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.