4ο Γυμνάσιο Σερρών: Έθιμα και κάλαντα του 12ήμερου

Την Τετάρτη 17 Δεκέμβρη και ώρα 7 μ.μ. η ραδιοφωνική ομάδα του 4ου Γυμνασίου Σερρών στην πρώτη φετινή της εκπομπή « Εκπαιδευτικά και …άλλα στο Σχολικό Ραδιοδρόμιο», μέσα από το Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο. Θέμα της πρώτης αυτής εκπομπής το 12ήμερο των εορτών, τα έθιμα, τα κάλαντα και τα τραγούδια από τον τόπο μας και άλλες περιοχές της Ελλάδας, αλλά κι αυτά που έφεραν οι Έλληνες πρόσφυγες από τις εστίες τους στην Μ.Ασία, την Αν.Θράκη και τον Πόντο. Στην εκπομπή συμμετέχουν από την 20μελή φετινή ομάδα της Γ’ τάξης, οι Αναστασία και Μανώλης στην τεχνική υποστήριξη και οι Αθανασία, Δέσποινα, Έφη, Μαρία και Πέτρος στα μικρόφωνα, την επιμέλεια και παρουσίαση, με την ευθύνη και τον συντονισμό των καθηγητών μας Αθανασιάδη Αθανασίου, Κυριακίδη Μιχάλη και Σκαλτσά Γιώργου. EIKONA SPOT 1HS EKP.

Εδώ το ηχητικό της εκπομπήςspot 1ης εκπ.εκπομπής, 17-12-2014

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2014/12/15/4%ce%bf-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%cf%83%ce%b5%cf%81%cf%81%cf%8e%ce%bd-%ce%ad%ce%b8%ce%b9%ce%bc%ce%b1-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%ba%ce%ac%ce%bb%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b1-%cf%84%ce%bf/