Το Δημοτικό Σχολείο Χάλκης Λάρισας συμμετέχει στο Μαθητικό Ραδιόφωνο

dimchalkschool

Αγαπητοί φίλοι και φίλες,

Είμαστε οι μαθητές και οι μαθήτριες του ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου Χάλκης. Το χωριό μας βρίσκεται στο θεσσαλικό κάμπο, και απέχει μόλις 15 χλμ από την πόλη της Λάρισας.

Συμμετέχουμε για πρώτη φορά στο Μαθητικό Ραδιόφωνο και είμαστε ενθουσιασμένοι. Θα σας παρουσιάζουμε την ραδιοεφημερίδα του σχολείου μας μέσα από την οποία θα παρουσιάζουμε αφιερώματα, σχολικές δράσεις, ανακοινώσεις και νέα του σχολείου και της περιοχής, τοπικές ιστορίες αλλά και θα σας ψυχαγωγούμε με παραμύθια, γρίφους, ανέκδοτα και παιχνίδια. Και βέβαια θα σας κάνουμε συντροφιά με πολλή και όμορφη μουσική.

Σας χαιρετούμε προς το παρόν και τα ξαναλέμε από μικροφώνου…

Ακούστε το ραδιοφωνικό μας σποτ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2014/11/20/%cf%84%ce%bf-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%bf-%cf%87%ce%ac%ce%bb%ce%ba%ce%b7%cf%82-%ce%bb%ce%ac%cf%81%ce%b9%cf%83%ce%b1%cf%82-%cf%83%cf%85/

1 σχόλιο

• Παναγιώτα στο 20 Νοεμβρίου 2014 στις 9:55 μμ

Ακούγεται πολύ δελεαστικό το πρόγραμμά σας.
    Καλώς ήρθατε στην παρέα

Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.