Ακούστε και την συνέντευξη που παραχώρησε στις μαθήτριες της Στ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Χανίων η κ.Τιτίνα Αγγελάκη , ετών 91 σήμερα , η οποία ήταν Επονίτισσα και έζησε την γερμανική κατοχή στην Κρήτη.Μάθετε κι εσείς με ποιο τρόπο γλίτωσε το εκτελεστικό απόσπασμα.

κ Τιτίνα Αγγελάκη  Ακούστε και την συνέντευξη που παραχώρησε στις μαθήτριες  της Στ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Χανίων η κ.Τιτίνα Αγγελάκη , ετών 91 σήμερα , η οποία ήταν Επονίτισσα και έζησε την γερμανική κατοχή στην Κρήτη.Μάθετε κι εσείς με ποιο τρόπο γλίτωσε το εκτελεστικό απόσπασμα…….

H συνέντευξη βραβεύτηκε με την δεύτερη θέση στο διαγωνισμό που διοργάνωσε το “Ιστορικό Αρχείο Κρήτης”  με θέμα ” Προσωπικές μαρτυρίες από την Μάχη της Κρήτης και την γερμανική κατοχή” την Τετάρτη 11 Ιουνίου 2014.Την συνέντευξη πήραν οι μαθήτριες Σταφυλαράκη Ελπίδα, Λαζαρίδου Λητώ, Παυλάκη Αντωνία, Ζαφειρίδου Ζένια.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2014/06/12/%ce%b1%ce%ba%ce%bf%cf%8d%cf%83%cf%84%ce%b5-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%84%ce%b7%ce%bd-%cf%83%cf%85%ce%bd%ce%ad%ce%bd%cf%84%ce%b5%cf%85%ce%be%ce%b7-%cf%80%ce%bf%cf%85-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%b1%cf%87%cf%8e/