“Είμαστε για τα πανηγύρια” από τους ΚΑΛΑ, ΒΡΥ-τε ΤΑ όλα!

logo21Μη χάσετε τη ραδιοφωνική εκπομπή από τους ΚΑΛΑ, ΒΡΥ-τε ΤΑ όλα σήμερα 21/01/2014 και ώρα 15.00-16.00 με τίτλο… “Είμαστε για τα πανηγύρια!” . Κάναμε ένα μικρό αφιέρωμα στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Πολυκάστρου Κιλκίς, αφού μιλήσαμε μέσω skype σήμερα το πρωί σχετικά με μια δραστηριότητα που είχε το βιβλίο της γλώσσας μας στην Ενότητα 7! Είπαμε για τις εμπειρίες από τα ήθη κι έθιμα της περιοχής μας και… για το πόσο όμορφα περνάμε στα πανηγύρια!!! Αυτοί μας περιέγραψαν για τα δικά τους και έγινε μια συζήτηση μεταξύ των μαθητών! Συντονιστείτε!

*Οι μαθήτριες του ΣΤ2 Μαρία και Αγγελική

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2014/01/21/%ce%b5%ce%af%ce%bc%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%b5-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%b1-%cf%80%ce%b1%ce%bd%ce%b7%ce%b3%cf%8d%cf%81%ce%b9%ce%b1-%ce%b1%cf%80%cf%8c-%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%bb/

2 σχόλια

1. Οι μαθητές δημιουργούν, αγαπητή Γιώτα… Δεν ξέρεις τι ικανοποίηση παίρνουν οι εκπαιδευτικοί βλέποντας τα παιδιά να αγαπούν το σχολείο… και να θέλουν να βρίσκονται στο σχολείο και πέρα από τις υποχρεώσεις τους… Είναι μεγάλο επίτευγμα οι μαθητές να βρίσκουν το σχολείο ΚΑΙ ως χώρο έκφρασης…

• giwta στο 28 Ιανουαρίου 2014 στις 1:02 μμ

παιδακια καλημερα!!!!πριν λιγο εμαθα για την υπαρξη αυτη της ενεργειας!!!μπραβο σας!με κανετε πολλη χαρουμενη γιατι ειμαι απο τα καλαβρυτα ,πηγα κ εγω στο σχολειο αυτο !!!!!!μπραβο σας!!!!!!

Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.