ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΠΛ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΑΝΤ1

Αγαπητοί  φίλοι,  ακροατές, συνεργάτες

Θα  θέλαμε  να  εκφράσουμε  τις  θερμότερες  ευχαριστίες  μας  στη  διοίκηση   του  ΟΜΙΛΟΥ  ΑΝΤ1 , για  τη  στήριξη, που  παρέχει  στους  μαθητές  του  ΠΠΛ  ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ και  ειδικότερα  στο  ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΟ  ΟΜΙΛΟ  του  σχολείου  μας,  δίνοντάς  τους την  ευκαιρία να  συμμετέχουν  σε  μαθήματα  Δημοσιογραφίας  και  άλλων  ειδικοτήτων  στις  εγκαταστάσεις  της  Σχολής του.

Ιδιαίτερες  ευχαριστίες  στην  κ. Βασιλική  Κωστούρου  Δ/ντρια  της  Σχολής  και  στην κ. Στουρνάρα  Α., Υπεύθυνη σπουδών  της  Σχολής. Ειδικότερα  οι  μαθητές  μας  θα  παρακολουθήσουν  μαθήματα:  σκηνοθεσίας, τηλεοπτικής  Δημοσιογραφίας, ραδιοφωνικής  παραγωγής, ηχοληψίας, έντυπης  δημοσιογραφίας, ενώ θα  τους  δοθεί  η  ευκαιρια  να  έρθουν σε  επαφή  με  επώνυμους  δημοσιογράφους  και  παρουσιαστές  του  σταθμού.

Επιπλέον,  η  συνεργασία  θα συνεχιστεί  στο  επόμενο  διάστημα  με  ηχογραφήσεις  ραδιοφωνικών  εκπομπών  στο  κεντρικό  στούντιο  του  EASY  972 FM (  ΠΡΩΗΝ  ΑΝΤ1  RADIO) από   τους  μαθητές  του  σχολείου  μας, και  με  την  προβολή  του  EUROPEAN  SCHOOL  RADIO ,  σε  εκπομπές  του  EASY  972 FM  και  του  Ρ/Σ  ΡΥΘΜΟΣ  FM, ραδιοφωνικών σταθμών  του  ΟΜΙΛΟΥ  ΑΝΤ1.

ΑΠΟ  ΤΟ  ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΟ  ΟΜΙΛΟ  ΤΟΥ  Π.Π.Λ.  ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ  ΓΙΑ  ΤΟ  ESRADIO

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/04/05/%ce%bc%ce%b1%ce%b8%ce%b7%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%83%ce%b9%ce%bf%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%b9%ce%b1%cf%83-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%83-%ce%bc%ce%b1%ce%b8/