Μαρ 03

Δείτε το αφιέρωμα του TV100 στη 1η συνάντηση του ESR !

Μαθητές από 14 σχολεία της Ελλάδας, που συμμετέχουν στις εκπομπές του EUROPEAN SCHOOL RADIO, βρέθηκαν στη Θεσσαλονίκη με αφορμή την εκδήλωση των Ραδιοφωνικών βραβείων Ελλάδας Κύπρου που πραγματοποιήθηκε στο ΝΟΗΣΙΣ. Στόχος του διαδικτυακού μαθητικού ραδιοφώνου είναι να προβάλλει τις ιδέες, τις ανησυχίες και τις αγωνίες της σχολικής κοινότητας, δίνοντας τη δυνατότητα στους συμμετέχοντες να αναπτύξουν κριτική σκέψη και να επικοινωνήσουν μεταξύ τους.
Ρεπορτάζ: Διογένης Μαριόλας. Κάμερα: Νίκος Μεκερίδης.
Μιλούν: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΧΑΤΖΗΚΑΜΑΡΗ(ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ), ΧΑΡΑ ΣΚΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟΥ(ΥΠΕΥΘ. ΕΚΠΟΜ. ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ), ΤΑΣΟΣ ΓΚΕΚΑΣ(ΜΑΘΗΤΗΣ ΛΥΚΕΙΟΥ), ΤΑΣΟΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ(ΜΑΘΗΤΗΣ ΛΥΚΕΙΟΥ), ΜΑΡΙΑ ΓΚΟΡΟΥ(ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ), ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΔΕΜΕΡΤΖΗ(ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ), ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΣΧΙΔΟΥ(ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ), ΑΝΝΑ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ(ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ)

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/03/03/%ce%b4%ce%b5%ce%af%cf%84%ce%b5-%cf%84%ce%bf-%ce%b1%cf%86%ce%b9%ce%ad%cf%81%cf%89%ce%bc%ce%b1-%cf%84%ce%bf%cf%85-tv100-%cf%83%cf%84%ce%b7-1%ce%b7-%cf%83%cf%85%ce%bd%ce%ac%ce%bd%cf%84%ce%b7%cf%83%ce%b7/

1 comment

1. ΚΩΣΤΑΣ ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ