ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ 4ο SCHOOL FESTIVAL-TECHNOPOLIS -23/24-6-12

Αγαπητοί μαθητές, συνάδελφοι, γονείς, φίλοι, συνεργάτες

Σας γνωρίζουμε ότι το Σάββατο 23 Ιουνίου 2012 και την Κυριακή 24 Ιουνίου 2012 έγινε στην ΤΕΧΝΟΠΟΛΗ του Δ. Αθηναίων, το 4ο LIVE SCHOOL FESTIVAL, στο οποίο συμμετείχαν 25 μαθητικά συγκροτήματα. Το EUROPEAN SCHOOL RADIO ήταν εκεί, σε ζωντανή μετάδοση με εικόνα και ήχο μέσω του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. Η ζωντανή μετάδοση περιλάμβανε μουσικές επιλογές από DJs του σταθμού, συνεντεύξεις, χάπενινγκ, ζωντανή ηχητική μετάδοση του φεστιβάλ.

Στη μετάδοση συμμετείχαν μαθητές και καθηγητές από τα συνεργαζόμενα σχολεία με το European School Radio (Πρ. Πειρ. ΓΕΛ Αναβρύτων, 4ο Γ/σιο Χαλανδρίου, 2ο Γ/σιο Πειραιά, 9ο Γ/σιο Πειραιά).

Η μετάδοση ιδιαίτερα την Κυριακή 24/6/12 ήταν πολύ επιτυχημένη, ενώ έγιναν συνεντεύξεις διαφόρων φορέων που συμμετείχαν στο φεστιβάλ ( ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ACTION AID, ΜΑΘΗΤΙΑΔΑ, κ.α.). Τα στελέχη του σταθμού συζήτησαν με όλους τους φορείς και τα συγκροτήματα για μελλοντικές συνεργασίες και εκπομπές.

Μαθητές και καθηγητές έλαβαν θερμά συγχαρητήρια από τα στελέχη του Δ. Αθηναίων και του ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ και δεσμεύτηκαν αμοιβαία για νέες συνεργασίες και μεταδόσεις το επόμενο σχολικό έτος.

Βρείτε σχετικές ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ εδώ.

και Παρακολουθείστε τα ΒΙΝΤΕΟ ανά ημέρα …

Σάββατο 23 Ιουνίου 2012 , Κυριακή 24 Ιουνίου 2012

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2012/07/09/%ce%b4%ce%b5%ce%bb%cf%84%ce%b9%ce%bf-%cf%84%cf%85%cf%80%ce%bf%cf%85-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-4%ce%bf-school-festival-technopolis-2324-6-12/