Η Εκπαιδευτική Τηλεόραση στο European School Radio

Για την Εκπαιδευτική Τηλεόραση και τις δράσεις της μίλησε η κ. Σοφία Παπαδημητρίου, υπεύθυνη Ψηφιακών και Κοινωνικών Μέσων Δ/νσης Εκπ. Ραδιοτηλεόρασης στο ραδιόφωνό μας. Η κ. Παπαδημητρίου παρουσίασε τη “νέα” Εκπαιδευτική Τηλεόραση, το blog της και την πλατφόρμα νεανικής δημιουργίας i-create.gr. Η συνέντευξη δόθηκε στην μαθήτρια της Γ’ Λυκείου Καμπάνη Στέλλα Μακράκη μέσω skype και θα μεταδίδεται κάθε Τρίτη, Τετάρτη, Παρασκευή και Κυριακή 12:00 και 18:00.

Ευχαριστούμε την κ. Παπαδημητρίου για τη συνέντευξη που μας παραχώρησε και ευχόμαστε δημιουργική πορεία στην μετάβαση της  Εκπαιδευτικής Τηλεόρασης στη ψηφιακή εποχή και τους ανθρώπους της.

Σας καλούμε όλους να ακούσετε τη συνέντευξη.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2011/05/12/%ce%b7-%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%b1%ce%b9%ce%b4%ce%b5%cf%85%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%cf%84%ce%b7%ce%bb%ce%b5%cf%8c%cf%81%ce%b1%cf%83%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%bf-european-school-radio/